Na prośbę kolegów z Krajowej Sekcji Przemysłu Chemicznego  NSZZ Solidarność, zwróciłem się o spotkanie w Ministerstwie Rozwoju z Dyrektorem Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych – Wojciechem Sawickim.
Po likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa, branża chemiczna tj. Grupa Azoty  oraz z farmacji, ostatnia państwowa firma – Polfa Tarchomin, podlegają pod Ministerstwo Rozwoju a konkretnie pod Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych, który z kolei podlega bezpośrednio Ministrowi Mateuszowi Morawieckiemu.
Spotkanie odbyło się w dniu 25 stycznia 2017r. Krajowy Sekretariat Przemysłu Chemicznego reprezentowali: Mirosław Miara, Sławomir Bezara ( przewodniczący Krajowej Sekcji Przemysłu Chemicznego) Krzysztof Zieliński; Andrzej Malicki ( Azoty Police)  Tadeusz Szumlański  (Azoty Tarnów), Andrzej Jacyna; Piotr Śliwa (Azoty Puławy), Tomasz Walicki (Polfa Tarchomin).
Rozmowy dotyczyły spraw aktualnych w Grupie Azoty, koledzy z poszczególnych firm zaprezentowali występujące u nich problemy i nieprawidłowości. Koledzy zasygnalizowali również problem występujący w większości firm z Grupy Azoty, polegający na faworyzowaniu przez nowe Zarządy firm – działaczy związku zawodowego Ruchu Ciągłego, co jest naszym zdaniem niezrozumiałe i niestosowne w stosunku do NSZZ Solidarność.
Krajowy Sekretariat Przemysłu Chemicznego tak jak poprzednio gdy istniało Ministerstwo Skarbu Państwa, tak również i teraz stara się nawiązywać kontakty z przedstawicielami właściciela, aby nawiązać współpracę i móc później na bieżąco sygnalizować występujące problemy. To spotkanie było pierwszym po reorganizacji tj. po przejęciu tych firm przez Ministerstwo Rozwoju i miało charakter ogólny, można rzec „zapoznawczy”. Dyrektor Wojciech Sawicki podziękował za zorganizowanie spotkania i możliwość poznania z przedstawicielami KSPCH, zadeklarował również współpracę w przyszłości.

źródło: spch-solidarnosc.pl

Dodano: 30 stycznia 2017
Dodano przez: Sławomir Bezara