Turniej Halowy w piłce nożnej  25.02.2012 o Puchar NSZZ Solidarność W turnieju uczestniczyła rekordowa jak do tej pory ilosć drużyn , jeżeli mnie  pamięć nie myli był to chyba 14 tutniej. ( 12 turniejów, które odbywały się cyklicznie co rok , natomiast 2 pierwsze odbyły się co dwa lata.)
Uczestnicy : BT1Stara Walcownia ,BT1Nowa Walcownia, BT2,BT3,BT4,BT5,BT6,PI,PK,PM
Drużyny startowały w 2 grupach po 5 zespołów ,losowanie odbyło się o godz. 10. 00 Do 1 grupy wylosowano BT5, BT6 , BT1Nowa Walcownia, PM i PI – I miejsce w grupie  zajęła drużyna BT5 zdobywając 10 puktów, II miejsce premiowane awansem do półfinału druzyna BT6 – 7 punktów W 2 grupie wystapiły drużyny BT1Stara Walcownia – ubiegłoroczny triumfator ponadto BT2,BT3,BT4,PK. – w tej grupie najlepszy okazał sie zeszłoroczny  mistrz z 10 punktami BT1S , drugie miejsce zajęła drużyna BT3 z 7 punktami. W półfinale spotkały się drużyny BT5 z BT3 oraz BT1S z BT6 , po bardzo zaciętych spotkaniach BT5 przegrało z BT3 – 0:1 , a w meczu BT1 S – BT6 , padł wynik 1:1 , w rzutach karnych BT 6 pokonało BT1S  w stosunku 3:2.Przegrani zagrali o 3 miejsce w tzw. małym finale BT5 pokonało BT1S – 2:1 natomiast w finale BT3 wygrało z BT6 w stosunku równiez 2:1, jak widać pojedynki były bardzo emocjonujące i zacięte, wynik  do końca był sprawą otwartą. Puchar zdobyła drużyna BT3, drugie miejsce zajęło  BT6 , trzecie BT5 , a czwarte pzypadło drużynie BT1 Stara Walcownia Po zakończeniu turnieju wręczono puchary i nagrody, a wręczyli je przewodniczacy NSZZ Solidarność Tomasz Podlasek jego zastępca Józef Nykiel, Sekretarz Związku Andrzej Bal ,Prezes K.S.Wisłoka P.M.Grabowski oraz Bogusław Kujawski Prezes HDK przy T.C. Dębica S.A.

Najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Dąbrowski z zespołu BT5 zdobywając 7 bramek, najlepszym zawodnikiem uznano Dariusza Łocha z PK, a najlepszym bramkarzem okazał się ofiarnie broniący Tomasz Trzyna z  zespołu PI. Nagrodę Fair Play wręczył P.Prezes Wisłoki Dębica M.Grabowski koledze Bogdanowi Szewczykowi z dużyny BT2. Każda z uczestniczących drużyn otrzymała dyplomy i nagrody. Nadminić trzeba ,że w turnieju rozegrano 24 mecze, 20 w grupach i 4 w finale – uczestniczyło 95 osób. zawodników oraz  10 kierowników drużyn.
Również dużym zaskoczeniem była bardo duża ilość kibiców ,którzy wspierali swoje drużyny , na turniej pojawiły się całe rodziny ( grający maż żona z dziećmi ) Słowa podziękowania należą się organizatorom – Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność ,
ale również P.Wandzie Wiktorskiej i Zespołowi Socjalnemu oraz P. Dyrektor Szkoły im.Kwiatkowskiego P. Joannie Dymitrowskiej za duże wsparcie i udostępnienie hali sportowej.
Po turnieju odbyło się spotkanie towarzyskie w  Stomilnce, na którym uczestnicy zaproponowali  , aby następny turniej odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Orlik.

 

Dodano: 28 lutego 2012
Dodano przez: Sławomir Bezara